Tájékozódj

Képzéseink

A Borbély Lajos Szakközépiskola és Szakiskola Képzési Szerkezete

11-13.
évfolyamon általános képzés és szakmai alapozó képzés
Érettségi vizsga

általános képzés, nyelvi előkészítés
és
szakmai orientáló képzés

szakkö-
zépiskola
9 - 10. évfolya- mán

n

az általános iskola

8. osztálya

szakmai előkészítő évfolyam

A Nógrád Megye Közgyűlése által fenntartott összevont intézményünkben jelenleg csaknem 1600 diák 63 osztályban, 17 szakma alapjait sajátítja el többféle képzési formában. Diákjaink, szakmailag jól felkészült szaktanárok, szakoktatók segítségével, korszerűen felszerelt számítástechnikai termekben, nyelvi és környezetvédelmi laboratóriumban, tanműhelyekben dolgozhatnak. További segítséget nyújt könyvtárunk gazdag könyvállománya, kiépített videólánc, számítógép-hálózat, állandó internet hozzáférés.
A testnevelés órákon és az órák után, korszerűen megépült és felszerelt sportcsarnok ill. tornaterem, konditermek, sportudvar várja a sportolni vágyókat.
Mindkét telephelyünkön kollégiumi elhelyezést, étkezési lehetőséget tudunk biztosítani diákjaink számára.
A jövő szakértelmének kiművelése során képességalapú, használható tudást nyújtunk - iskolatípusunknak megfelelően. Hangsúlyosnak tartjuk a munkaerőpiac elvárásainak való megfelelést, a professzionalizálást, a rugalmas, a változó körülményekhez alkalmazkodni képes, szakmai ismereteit megújítani akaró és tudó szakemberek képzését.
A kor kihívásainak megfelelően fontosnak tartjuk a gazdaság változó világában és a társadalomban való eligazodáshoz, az élethosszig tartó tanulás követelményéhez, a műveltség igényének kialakulásához, az önmegvalósításhoz, a méltó emberi élethez szükséges képességek, készségek fejlesztését.
A hagyományos értékek közvetítése mellett felvállaljuk a – korunk mindennapos tevékenységeinek részét képező – számítástechnikai, idegen nyelvi ismeretek elsajátítását, bevezetjük tanulóinkat a természeti – környezeti, egészségvédelmi ismeretek kultúrájába, megismertetjük az érdeklődőket az alapvető technikai ismeretekkel. Így tanulóink a szakmunkásoklevél, az érettségi, vagy akár a technikus oklevél megszerzésén túl a munkaerőpiacon korszerű tudásanyaggal jelenhetnek meg, illetve felkészülhetnek a felsőoktatási intézményekbe való belépésre.
A nevelési és tantárgyi programunk harmonizál aktív tanulói részvételt, kreativitást feltételező pedagógiai elveinkkel, a tehetséggondozást, hátránykompenzációt, esélyegyenlőséget egyaránt biztosítani kívánó elképzeléseinkkel.
Valljuk, hogy programunk végrehajtása során - a társadalmi elvárások mellett - figyelembe vesszük az iskolahasználók (szülők, tanulók, nevelőtestület) teljes körének igényeit, szükségleteit.
Mindennapjainkat áthatja az iskolaközösség alakítása, hiszen tanár, nevelő, diák, szülő érdeke egyaránt, hogy jól érezzük magunkat iskolánkban.

Oktatói Portál

Név:

Jelszó:

Tagintézményeink

TÁMOP 3.1.4

Nógrád TISZK

Adminisztrátori felület

Név:

Jelszó:

© BLSZSZK

Copyright © 2007 Borbély Lajos Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium - az oldal Fejlesztés alatt áll!